Historie kapely

A píše se rok 2019

a konečně došlo na natáčení dlouho slibovaného autorského alba …. máme za sebou deset let a to je právě ten správný čas!

3.7.2019 jsme pokřtili naše celoautorské CD Ohlédnutí na náměstí v Uherském Hradišti.

Rok 2016

Děkujeme všem, kteří nás hlasováním podpořili v
Zlaté MaxParádě za rok 2016

Vybojovali jste nám krásné 2. místo pro náš song Pamatuj!

Rok 2015

V první třetině roku 2015 byli opět Kumpáni nasazeni do dalšího ročníku internetové MAXPARÁDY, ale s novou peckou „Doteky v kapkách“. Trvalo to několik kol, kdy jsme se umístili s tímto duetem na prvních příčkách a získali tak opět možnost bojovat o příčku v Zlaté MAXPARÁDĚ, která již tradičně proběhne na konci roku 2015.

A máme tady změny ve složení kapely. Na postu bubeníka jsme se rozloučili po dvou letech s Bobem Kopečným a přivítali našeho nového zkušeného bicmena Igora Beďáče ze Slovenska. Navíc jsme nástrojové obsazení obohatili o klávesové nástroje, kterých se s vervou zhostil Jirka Mušák.

2.června 2015 proběhl rozhovor s kapelou Kumpáni v Praze. V hodinovém pořadu „RADIO TOUR s KŮSOFKOU„ – na 11 rádiích v ČR s moderátorem Petrem Kůsem „Kůsofkou“ jsme představili tři vlastní songy a Kumpány v novém složení. V druhé půlce pořadu představili Kabáti své nové CD „Do pekla, do nebe“ v zastoupení Oty Váni. Příjemné setkání 🙂

DSC_0679

V rámci vystoupení na Slováckém létě kapela vydala CD v limitované edici čistě autorských věcí pod názvem Pamatuj. Zažili jsme nezapomenutelnou atmosféru totálně zaplněného Masarykova náměstí v Uherském Hradišti. Děkujeme!

logo-4114 logo-4110

Rok 2014

V březnu 2014 jsme byli pozváni na rozhovor do rádia ČAS ROCK, kde nás pro fanoušky představila i s naší tvorbou Hanka Outratová ve svém pořadu Kapela týdne.

CasRock

Dále jsme navštívili na pozvání RÁDIO ZLÍN, kde jsme byli představeni s naší písní Prázdný rána a několik týdnů jste mohli tuhle naši pecku slyšet ve vysílání.

Již tradičně jsme se zúčastnili Slováckého léta na náměstí v Uherském Hradišti a také jsme si zahráli mimo jiné na Kopaničářských slavnostech ve Starém Hrozenkově.

V průběhu roku Kumpány zařadil Pepa Holomáč do internetové MAXPARÁDY, kde jsme získali dostatečné množství hlasů, že jsme byli zařazeni do ZLATÉ MAXPARÁDY s našim songem Prázdný rána.

Na konci roku 2014 probíhala Zlatá MAXPARÁDA, kde se Kumpáni umístili z mnoha zvučných kapel na krásném třetím místě právě se songem Prázdný rána. Děkujeme!!!

DSC_7356u

Rok 2013

V květnu 2013 jsme se zavřeli do studia „AN! Sound Studio“, kde jsme pod vedením a za spolupráce Ivo Ledabyla nahráli své první demo CD. Na něm jsme našim fanoušků představili mimo dvou vlastních skladeb Prázdný rána a Derniéry i jedenáct coververzí, které v našem podání hrajeme 🙂 Křest tohoto CD, které jsme pojmenovali trefně Koktejl proběhl v září 2013 za podpory vystupujících hostů kapely Sory. Kmotrou našeho CD se stala finalistka čtvrté řady Česko-Slovenské SupeStar Alžběta Kolečkářová, která na křtu také vystoupila s vlastními písněmi.

V současné době pracujeme na vlastních skladbách, abychom další CD představili fanouškům v plné palbě s autorskou tvorbou 🙂

články v novinách

Další změnu přináší rok 2012 a následně i rok 2013

V březnu 2012 se kapele Kumpáni opět vystřídala pozice bubeníka. Radek Dvouletý odchází za novými hudebními zážitky. Po roce hraní s alternativním bubeníkem Davidem Kolajou jsme se dohodli s nástupcem na post bubeníka Bobem Kopečným (kapela FOKUS), který je muzikant s několikaletými zkušenostmi v podobném stylu, kterým se ubírají Kumpáni. Těšíme se na Vás stálé i nové fanoušky a vítáme Vás na všech našich vystoupeních 🙂

Rok 2009-2010

Těžké časy se dohodli, že dohrají své nasmlouvané vystoupení a rozloučí se. Všechno jednou končí, ale pro to, aby něco nového mohlo začít 🙂 Bubeník Kumpánů Jirka Magdálek dělá školu v Brně a v podstatě si tam hledá i pracovní uplatnění, tak místo něj za bicí do Kumpánů nastoupil od července 2010 bubeník z kapely Těžké časy Radek Dvouletý. Autorsky se na tvorbě podílí Igor a jinak je repertoár tvořen převzatými písněmi Desmodů, Kabátů, U2, Fleretů, Lucie, Futurum a dalších. Nyní jsme rock-popová formace a v podstatě hrajeme pro široké spektrum posluchačů, kteří si jistě přijdou na své, jak při veřejných vystoupeních, tak při narozeninových či svatebních akcích.

Takhle to začalo 2008

V cafe-baru U Veverky jsme od podzimu 2008 hráli jen tak na pohodu, prostě pro radost. A protože nás to bavilo a první vystoupení bylo na spadnutí dali jsme si název Kumpáni.

KUMPÁNI = veselá společnost

Na počátku jsme hráli ve složení Igor Chižňak (zpěv, kytara), Martina Weverka Peřinková (flétna, zpěv) a David Maceček (basa). Po nějaké době se ke Kumpánům připojil i Jirka Zelí Zelinka (kytara, zpěv), který s Igorem hrával v kapele Povodeň a s Weverkou současně působil v kapele Těžké časy. Posledním členem se stal bubeník Jirka Magdálek.